top of page

Jak mi jóga ukázala novou životní cestu.

S jógou mě seznámila moje dcera, která navštěvovala lektorský kurz Power jógy. Předložila mi mnoho pozitivních informací o tom, jaký úžasný vliv na naše zdraví a mysl má cvičení jógy.

To ve mně zanechalo silnou myšlenku a já jsem o praktikování jógy začala přemýšlet.

Lákalo mě nejen to, že začít s jógou nikdy není pozdě, ale šlo vlastně jen o mě. Kolik energie chci do této aktivity dát já sama a zjistit, zdali je silnější lenost nebo síla a chuť něco změnit?

Nikdy jsem před tím jógu necvičila. Několik let předtím jsem nepravidelně cvičila ve fitness klubu a to bylo vše.

Změnou stravovacích návyků mi však začaly přicházet i jiné myšlenky a touha se změnit. Chtěla jsem zjistit nakolik všechny ty změny ovlivní mé zdraví a mysl.

Pomalu jsem začala s jógou.

První uvědomění a ověření, jak jsem na tom nejen na fyzické úrovni, ale také duchovní, přišla brzy.

Že se něco děje přišlo při praktikování prvních pozic. V sekvenci „pozdrav Slunci“, jsem se měla soustředit, vnímat sama sebe a správně dýchat. Čím déle jsem byla v jednotlivých pozicích, přistihla jsem se jaké negativní myšlenky a emoce mě obklopují. Začínala jsem být naštvaná a vzteklá. Bolest rukou a jednotlivých částí těla, která se začala dostavovat vyvrcholilo v to, že přišla nejsilnější myšlenka Ega, která mi našeptávala „vykašli se na to, máš to za potřebí atd.“ Vnitřní hlas mi však říkal, že to nesmím vzdát, jestli to opravdu chci, tak to zvládnu.

Možná to vypadá trochu děsivě, ale někdy jednoduché zažité zvyky měnit je dost složité (alespoň já to tak vnímám).

Po několika měsících pravidelného cvičení jógy dvakrát týdně jsem na sobě vnímala velké změny.

V jednotlivých pozicích jsem byla klidná, můj dech se začal prohlubovat. Bolest jednotlivých částí těla začala ustupovat a já jsem při cvičení myslela jen na to, co je tady a teď.

Uvědomila jsem si, že jóga mě nabíjí pozitivní energií. Oblíbila jsem si vedené lekce ve studiu Mystery yoga v Praze, kde cvičím třikrát týdně.

Všechny benefity, o kterých mi dcera řekla jsem s radostí díky pravidelnému praktikování jógy začala čerpat.

Cvičení jógy pozitivně působí na lidské tělo jako celek a přispívá i k celkové vitalitě. Jedná se o zlepšení síly, rovnováhy a flexibility, zpevnění postavy, redukce váhy, lepší dechové návyky a cirkulace krve, pomáhá při chronických bolestech zad, krku a hlavy. Ovlivňuje naši mysl, přispívá k relaxaci, zklidnění, odplavení stresu, k pozornosti a soustředění.

Toto všechno jsou pozitivní přínosy cvičení jógy, které ovlivnily můj nový životní styl.

Jóga je pro mě jednoduše tím pravým univerzálním cvičením.

Líbí se mi, že bez ohledu na věk a zdravotní stav ji může cvičit každý.


47 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page